Kilo alma problemim var T3, T4 sonuçlarım sizce nasıl?

Selamın aleyküm doktor bey ben 22 yaşına girdim sayılır kilo alma sorunum var biraz 65 kiloyum 1.77 boyundayım endokrine gittim bazı tahliller yaptırdı doktor hanım gaita tahlili biyokimya tahlili yaptırdı serbest t3 serbest t4 tsh gibi bi kaç tane yaptırdı sadece tiroid de sorunum çıktı hızlı çalışıyomuş serbest t3 15.74 serbest t4 41.3 ve tsh 0,005 çıktı ve bi sintigrafi istedi kilo alamamamın sebebi bu mu acaba sadece yoksa başka sorunda mı var şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Tiroid bezinin fazla çalışması,metabolizmayı da hızlandıracağından kilo alamamanıza yol açabilir.Hiper tiroidi tedavisi sonrası düzelme olacaktır.