Kilo problemim oldugu soylenemez 1.69boy 58 kiloyum. fakat son aylarda kolaylikla 2kilo aLdim. Bu sekerle ilintili midir?

Merhaba, açlik kan şekerim 100, HBA1C 5.8 cikti. diyabet risk grubunda miyim? Ayrica kilo problemim oldugu soylenemez 1.69boy 58 kiloyum. fakat son aylarda kolaylikla 2kilo aLdim. Bu sekerle ilintili midir?

Tahlil.com Cevabı : Diyabet riski açısından bir endokrinoloji uzmanına başvurnaccnız ve açlık ve tokluk insülin değerleri ile birlikte OGTT yaptırmanız yararlı olabilir.