Kız arkadaşımla ilişkiye girdik.İçine boşalmadım.Ancak zevk suyu nedeniyle hamilelik ihtimali olabilir mi?

Kız arkadaşımın adeti normal dönemlerde 20 ile 25 arasinda gelir. fakat biz ayın 11inde ilişkiye girdik vajinasinin içine boşalma olmadı. ama zevk suyundan dolayı hamılelık telaşına girdik ve bu ihtimali göz onunda bulundurarak ilişkiden 5 saat sonra norvelo hapını aldım 2sini birden içti şimdilerde telaşlanıyoruz acaba gebe kalma ihtimali olurmu veyada hamilelik riski olurmu test almak istemıyoruz size danışmak istedik teşekürler şimdiden.

Tahlil.com Cevabı : Gerekli tedbiri almışsınız, şu aşamada hamilelik ihtimali yok denebilir.

w*********** :

merhabalar.normal adet tarihim ayın 25-26 sı gibi olur.erkek arkadaşımla ayın 16sında ilişkiye girdik.içime boşalma olmadı.24 saat içinde norlevo hapının ikisini de aldım.ayın 21inde yine oldu.fakat içime boşalma olmadı.bu sefer hap almadım.adetim normal gününde,25inde oldu.hamilelik olasılığı var mıdır? idrar testi yaptırmam gerekir mi? eğer gerekiyorsa kaç gün içinde yaptırmalıyım.teşekkürler.

Cevap:

Gerekli önlemleri almışsınız, zaten adette olmuşsunuz.Hamile değilsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

d****** :

biz erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. ancak boşalmadan önce biraz vajina alt kısmına geldi gibi ancak çok az ilişkiden 18 saat sonra norvelo hapını aldım şimdi de hamile kalma riskinden çok korkuyorum sonuçta kızlık zarı ortasında açıklık olan bir yapıya sahip daha iki gün olduğu için gebelik testi de yapamıyorum işin kötü tarafı da adet dönemim de çok bozulmuştu son zamanlarda lütfen yardımcı olun gebelik olabilir mi?

Cevap:

Sürtünme yoluyla ilişkide hamile kalma olasılığı zaten çok düşüktür.Zaten siz bir de ertesi gün hapı kullanmışsınız.Gerekli tedbiri fazlasıyla almışsınız.Belirtiğiniz şekilde gebelik olasılığı görülmüyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.