Kolesterol ve LDL kolesterol değerlerim yüksek.Crestor 10 mg kullanıyorum

genel kontrol için her türlü kan testi ve idrar testi yaptırdım.Yukarıda test sonuçlarından normal değer aralığının dışında çıkanları belirttim.Kolesterol için uzun süredir 10 mg crestor kullanıyorum. Bu sonuçları değerlendirip önerilerinizi beklerim. Şimdiden çok teşekkürler.Soru:ne 5.5 , ba 0.0 , mcv 98.8 , plt 420kolesterol 211 , hdl-kolesterol 77 ,ldl-kolesterol 120.8

Tahlil.com Cevabı : Klesterol düşürücü ilaç kullanmanza rağmen değerleriniz yine yüksek.Ancak kolestero ldüşürmede ilaçlar tek başına yeterli değildir.Dzenli egzersiz,diyetisyen kontrolunde diyet de gereklidir çoğu zaman.