Kolesterol ve trigliserit testlerinde yükseklik dikkat çekiyor.

27.02.2014 tarihindeki sonuçlarım şöyle: YAŞIM:35 AÇLIK KAN ŞEKERİ:107 KOLESTROL:261 HDL:62 LDL127 TRİGLİSERİD:359 ÜRE:36 ÜRİK ASİT:9 ALT:40 GGT:90 Her zaman olmasada ortalama haftada 1 sefer 3-4 kadeh içki içiyorum. Her iki dedem de şeker hastası idi. Bu değerleri nasıl düşürebilirim? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.