Kronik Hepatit B hastasıyım. HBV DNA 291

Hocam Merhabalar; Ben Kronik Hepatit B hastasıyım. Hemogram, Hormon Testi (Serbest T4 ve TSH), Hemostas (APTT, Protrombin zamanı, PTZ, INR) , Biyokimya gibi laboratuvar sonuçlarının hepsinin sonucu normal değerlerde çıktı. sadece ELİZA: HBs Ag: >150 ve HBV DNA:291 çıktı. Tedavi gerekli mi?

Tahlil.com Cevabı : HBsAg pozitif olması normal zaten kronik hepatit B hastası olduğunuzu söylemişsiniz. HBV DNA vücuttaki virüs miktarını gösteren test. Çok yüksek görünmüyor ama tedavi alıp almayacağınızı öğrenmeniz için bir enfekesiyon hastalıkları uzmanına muayene olmanız gerekli.

E********** :

Slm doktor bey adım engin 34 yaşındayım sorunum ağzımda sürekli aft çıkıyor,beyaz nokta şeklinde oluyor. Tedavisi varmı? Aile doktoruma gittim bana değişik krem verdi ama! Hiçbir faydasını görmedim zaten Yemek iyemiyorum biri geçiyor derken 3 tane daha çıkıyor ağzımda ve dilimde. Teşekkürler.

Cevap:

Sürekli çıkan aftlarda, diş doktoru başta olmak üzere dahiliye ve kulak burun boğaz bölümlerinde de muayene ve tahlil yapılmasında yarar vardır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.