Ldl, Hdl, Trigliserit değerlerim sizce nasıl?

TG...........306.00 CHOL.....254.00 HDLC2..34.00 LDL........159.00 VLDL......61.00 ALT........47.00 kOLLESTROLLA İLGİLİ SORUNUM VAR GALİBA..AMA SON ZAMANLARDA ÇIKAN İLAÇLARLA İLGİLİ YORUM VE HABERLER(DİABET YAPIYOR..UYARI YAZMAMIŞLAR V.S.) ZİHİN BULANDIRICI..YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleriniz yüksek.Ayrıca LDL yani kötü huylu kolesterol değeriniz de yüksek.Tam tersine yüksek olmasını istediğimiz HDL yani iyi huylu kolesterol ise düşük.Glukoz değerinizi yazmmışsınız.Ama normal olduğunu umuyorum.Sonuç olarak öncelikle yüksek olan bu değerlerinizi düzenli egzersiz yaparak ve bir diyetisyen kontrolünde diyet yaparak düşürmek hedefiniz olmalı.Kolesterol düşürücü ilaçlar hakkıonda diabet yaptıklarına dair bilimsel bir gerçeklik olduğunu düşünmüyorum.Bu konuda bir Endokrinoloji uzmanı ilaç tedavisi yönünde sizi bilgilendirecektir.