ly#:3.8 MCV:68.4 MCH:22.2 MCHC: 32. 25 ?

halsizlik şikayetiyle doktora gittim ve kendisinden kan testi yazmasını istedim çünkü başka bir nedenden dolayı yaptırdığım idrar testinde lökositlerim yüksek çıkmıştı. (Bakteri yok. Vajinit tanısı kondu.) Anemi tesşhisi kondu. Serum demiri üst sınıra yakın 164 (üst sınır 170 yazıyor), demi bağlama kapasitesi 139ug/dl ferritin 69.2 folik asit 4.86 (alt değeri 3 veriyorlar)Hemogramdaki anormal değerler: ly#:3.8 MCV:68.4 MCH:22.2 MCHC: 32. 25 Diğer tüm değerler tahlilde yazan referans değerleri arasında.

Tahlil.com Cevabı : Hemogram testinizdeki değerlerde ciddi bir soun yok.Folik asit değeri ise düşük