MCV : 101 h MCH : 32.5 h PLT : 78 L NEU : 20.8 CREATININE : 1.03 CPK : 60 sonuçlarım sizce nasıl?

MERHABALAR ASAGIDA QATAR DA YAPTIRMIS OLDUGUM TEST SONUCLARI YER ALMAKTADIR. YASIM 43 BOYUM 170 KILOM 79. KALBIM ILE ILGILI BIR SIKINTIM OLDUGUNU DUSUNUYORUM. DAHA ONCE BABAM KALP KRIZINDEN VEFAT ETMIS OLUP ANNEM ISE 60 YASINDA BAY PASS OLMUSTUR. YURT DISINDA YAPTIRMIS OLDUGUMUZ TESTLERIN SONUCLARINI YORUMLAMANIZI RICA EDERIM. DEGERLERI YUKSEK VEYA DUSUK OLANLARI BELIRTIYORUM SAYGILARIMLA MCV : 101 h MCH : 32.5 h PLT : 78 L NEU : 20.8 1.49L LYM : 71.0 h 5.08 h CHOLESTEROL : 187 HDL : 36.7 LDL-CHLOSTEROL : 111 TRIGLYCERIDES : 196 CREATININE : 1.03 CPK : 60 TROPONIN I : NEGATIVE CRP : NEGATIVE <6 URINE ROUTINE ANALYSIS COLOR : AMBER APPEARENCE : HAZY BILIRUBIN : NEGATIVE KETONES : NEGATIVE SPECIFIC GRAVITY : 1.030 pH : 5.0 PROTEIN : NEGATIVE URUBILINOGEN : NORMAL NITRITE : NEGATIVE RBC/HEMOGLABIN : NEGATIVE LEUCOCYTES : NEGATIVE WBC/HPF : 1-3 RBC/HPF : 0-3 EPITHELIAL CELLS/HPF : OCCASIONAL BACTERIA/H.P.F : NONE CRYSTALS : NONE MUCUS : FEW CASTS / L.P.F : NONE

Tahlil.com Cevabı : Çalışılan testlerin referans yani sonuç raporundaki normal değerlerini yazmamışsınız.Bazı testlerin referans değerleri laboratuvara göre farklılık gösterebilir.Ancak plt yani trombosit değerlerinizde bir düşüklük var.PLT düşüklüğü ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz. http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur