Merhabalar ben erkeğim ve kültür tahlili yaptırdım ayak kırılmıştı ve yaram enfeksiyon kapmıştı ve doktor kültür testi istedi acaba bu kültür testinde sigara i

Merhabalar ben  erkeğim ve kültür tahlili yaptırdım ayak kırılmıştı ve yaram enfeksiyon kapmıştı ve doktor kültür testi istedi acaba bu kültür testinde sigara içtiğim anlaşılır mı?

Tahlil.com Cevabı : Kültür testinde sigara kullandığınız anlaşılmaz.Sigara için ayrıca kanda  nikotin testi yapılmaktadır ve oldukça pahalı bir test olup bir çok laboratuvarda çalışılmamaktadır.
Nikotinin yarılanma ömrü iki saattir.Nikotin hızlı bir şekilde metabolize olduğu için kanda nikotini saptayan testler 24 saat içinde nikotin alımı varsa işe yaramaktadır.

Nikotin testi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın: http://tahlil.com/nikotin-testi-nedirkanda-nikotin-testi-yapilir-mi