Ne Zamandan Hami̇le Kaldim?

Hocam merhaba. Benim adet tarihim 15 eylül. 14 eylülde korunmasız ilişki yaşadım. Ama dediğim gibi 15 eylülde adet oldum yani kanamam vardı ve sancılıydı. Beklediğim zamandı adet tarihim. Daha sonra adetim bittikten 1 hafta sonra ara ara ilişkimde oldu. Ekim adetimi olmadım ve hamile olduğumu öğrendim. Şuan adet tarihime göre 14+4 ama doktorun ultrasonla hesaplaması 13+3. Adet tarihimi 22 eylüle attı. Geç yumurtlama olmuş olabilir dedi. Merak ettiğim konu ise ben 14 eylülde yaşadığım ilişkiden mi yoksa daha adetim bittikten sonra ki yaşadığım ilişkimden mi hamile kaldım? 14düyse arada 3 hafta fark oluyor bu normal mi? 14dünden değilse olmama sebepleri nelerdir? Cevaplarınız benim için çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sorunuzu net bir şekilde cevaplayayım. 14 Eylül tarihindeki ilişki sebebiyle hamile kalmış olamazsınız. Şimdi de sebeplerini açıklayayım. Adet görmeden önce ilişki yaşamışsınız ancak bir gün sonrasına adet görmüşsünüz.
Bu dönemde bir ilişkiye girerseniz hamile kalmazsınız çünkü o dönemde  yani adetten 1 gün önce yumurtalama olmaz. Yumurtlama da olmadığı için hamile kalamazsınız. Genel bir bilgi de vermek isterim. Korunmasız ilişki sonrası adet görülmüş olması ( sizde olduğu gibi 1 gün sonra adet görülmüş olsa da) adet öncesi korunmasız iişkiya bağlı hamilelik olasılığının ortadan kalktığını gösterir.) Zaten adae kanaması ile birlikte rahim içi de atılır bu nedenle döllenmiş yumurta olsa dahi bile bu atılır. 14 ündeki ilişkiye bağlı hamile kalma olasılığınızın olmadığını yukarıda belirttim. Burada zaten doktorunuzun ultrasonla gebelik hesabı da Ekim ayındaki ilişkiyle örtüşüyor. Sonuç olarak 14 Eylül tarihindeki ilişkiden sonraki ilişkiler sebebiyle hamile kalmış bulunmaktasınız.

Sağlıklı bir hamilelik dilerim.