Oğlum 9 yaşında.Kan sayımı yapıldı.Lenfosit (LY) değerinde yüksekliği ne anlama gelir?

Oğlum 9 yaşında.Oğlumuz bu tahlilden bir hafta kadar önce dışarıdan yediği bir şey nedeniyle bağırsak enfeksiyonu geçirdi ve kusma baş gösterdi. Son tahlilde bu değerler çıktı.(LY% 62.1). LY (lenfosit) değerlerindeki yükseklik neye işaret edebilir?

Tahlil.com Cevabı : Lenfosit bazı enfeksiyonlarda yüksek çıkabilir.Ancak bunun tek başına oğlunuz için önemli olduğunu düşünmüyorum.Lenfosit yüksekliği ile ilgili olarak sitemizde yazdığımız yazıyı okumanızı öneriyorum.Gerekirse bir çocuk hastalıkları uzmanına da danışabilirsiniz.