Periferik yayma yapıldı.KML den şüphelenildiğini düşünüyorum hastalık olasılığı var mıdır?

25 yaşında bayanım.Periferik yayma tahlili yapıldı.Tahlil sonuçları:eritrosit yapısı NNtrombosither ala nda 48-50 tekli,PMNL %55,Lenfosit %37,Monosit %5,Eozinofil %3.Demir eksiliği anemisi, lökositoz tanılarım var.Bu tetkiK istenirken KML den şüphelenildiğini düşünüyorum hastalık olasılığı var mıdır?Cevabınız için teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Periferik yayma tahlilinizde KML bulgusu yönünde bir veri yok.Ancak hemogram(kan sayımı) sonuçlarınızı da göndermemişsiniz.Lökositoz,yani lökosit fazlalığı olduğunu belirtmişsiniz.Kan sayımı sonuçlarınızı da gönderirseniz daha sağlıklı bilgi verebilirim.