PT: 15,9,APTT : 38,6,SGPT ( ALT) 13 ÇIKTI 60 yaşındayım.Bu tahliller pıhtılaşma ile ilgili midir?

PT: 15,9,APTT : 38,6,SGPT ( ALT)  13 ÇIKTI  60 yaşındayım.Bu tahliller pıhtılaşma ile ilgili midir?

Tahlil.com Cevabı : Evet APTT ve PT testleri pıhtılaşma sisteminin çalışması hakkında fikir veren kan testleridir. PT yani protrombin zamanı testi bir miktar yüksek.SGPT (ALT) testi ise karaciğer fonksiyon testidir.Bu test sizde normal çıkmış.