Referans Hb A0 (HPLC) 85 (80 – 95) Hb A2 (HPLC) 5.4 (1,4 – 3,5) akdeniz anemisi olabilir miyim?

Akdeniz anemisi olup olmadığımı veya yaşıyıcısı olup olmadığımı söyleyebilir misiniz? hemoglobin varyant analizi sonuc--- referans Hb A0 (HPLC) 85 (80 – 95) Hb A2 (HPLC) 5.4 (1,4 – 3,5) ** Hb F (HPLC) 1,2 (0 – 2) Hb s (HPLC) 0.0 (0 – 1,5) Hb C,D,E Negatif -Negatif önceki mesajlarım hatalı olduğu ve formu kirlettiği için özür dilerim.

Tahlil.com Cevabı : Talasemi bulgularınız var.Doktorunuz diğer sonuçlarla birlikte gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.