Romatizma testi yaptırdım ve sonuçlar şöyle;ASO 45 IU/mL 0 – 200 IU/mL,CRP 12.4mg/dL 0,0 – 5,0 mg/dL,RF 3.0 IU/mL 0 – 14 IU/mL

Merhaba yaşım 28 romatizma testi yaptırdım ve sonuçlar şöyle;ASO 45 IU/mL 0 – 200 IU/mLCRP 12.4mg/dL 0,0 – 5,0 mg/dLRF 3.0 IU/mL 0 – 14 IU/mLsizce bu değerler normal mi? parmaklarımda şişme, ağrı ve şekil bozukluğu oluştu. annemde de iltihaplı eklem romatizması mevcut. Bilgilerinizi rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : CRP yüksekliği dışında değerleriniz normal,ancak romatizmal bir sorununuz varsa,ilave tahliller de yapılması gerekir,sadece bu 3 test tanıda yeterli değil,ilk aşamada bir fizik tedavi,ortopedi ve romatoloji doktorlarından birine danışın.