Sedimentasyon testi kan pıhtılı şeklinde,CRP:31,Kolesterol:221,trigliserit:174...

Sedimentasyon testi (30dk): kan pıhtılı diye açıklanmış.Ayrıca CRP:31,mpv11,2ne#53,kolesterol 221,Ldl kolesterol221,Vldl 34.8 ,trigliserit174 çıkan sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Sedim testinin pıhtılı çıkması,testin tekrar edilmesi gerektiğini belirtir.Sedim testi pıhtısız kanla yapılmaktadır.CRP testiniz yüksek çıkmışEnfeksiyonlardan sonra yüksek çıkabilmektedir..Ayrıca kolesterol ve trigliserit değerleriniz de yüksek.Bu değerlerin düşmesi sağlığınız açısından gerekli.