Serbest testosteron testi 170 çıktı. Sorun var mı?

Doktorum bana serbest testosteron testi ile 170h progesteron testi yaptırmamı söyledi fakat her ikisini de adetin 5-6 veya 7. günü yaptır dedi fakat araştırdığım kadarıyla progesteron testi 21. gün yapılmalıymış. yarın adetimin 7. günü yani son gün testleri yaptırsam sonuçlar yanlış mı çıkar?

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuzun testi ne amaçla istediği de önemli.Progesteron testi 21. gün yumurtlama takibi amaçlı istenir ekseriyetle.