Serolojı testi aso: 424 normal değer 0-200 crp:1,86 normal değer 0.00-8.00 rf: < 20 normal değer 0 -20 vdrl-rpr negatif buna göre bende iltihaplı romatizma ?

 Serolojı testi aso: 424 normal değer 0-200crp:1,86 normal değer 0.00-8.00 rf: < 20 normal değer 0 -20vdrl-rpr negatifbuna göre bende iltihaplı romatizma olabilir mi? yada bu sonuçlar ne anlama gelir? sağ el bileğimden mr çekildim sonuç şöyle yazıyoSONUÇ" radiokarpal kısmende ulnakarpal ve trianguler diskoid yapı komşuluğunda yer yerinter karpal kemikler arasında özellikle skafopitat eklem aralığında, 4. ve5. karpometakarpal eklem aralığı ile 1., 5., 4. ve 2. metakarpolageal eklem aralıklarında hafif effüzyon artışı" karpometakarpal eklem düzeyimden geçen kesitlerde ekstensör tendon kılıflı ile karpal kemikler arasındaki tabakada şüpheli derecede minimal sıvıma tarzında hafif effüzyon artışı (posttramvatik) beni aydınlatırsanız sevinirim... şimdiden çok teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlillerinizde ASO yüksekliği var, bu konuda aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Ancak iltihaplı romatizmayı düşündüren bir bulgu bulunmuyor.