SGOT,SGPT,kolesterol,trigliserid,üre,kreatin ve demir testi hakkında bilgi isteği.

Aşağıdaki laboratuvar tahlilleri sadece kan tahlili için mi yoksa bunlar için kan tahlili dışında başla bir tahlile de gerek varmı.SGOT (Karaciğer)SGPT (Karaciğer)KolesterolTrigliseridÜreKreatininDemirTeşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Sorunuzu tam anlayamadım.Yine de sizi kısaca bilgilendireyim.Bu laboratuvar testleri kan alınarak yapılan ve karaciğer,böbrek,kansızlık ve kan yağları konusunda fikir veren testlerdir.