14 aylık kızımın Ig A,Ig G ve monosit değerlerini yorumlar mısınız.

14 aylık kızımızın bağışıklık sistemi ile ilgili problem olduğu söyleniyor. Sık sık hastalanmakta kızımız. kan testi sonucunda bazı değerler özellikle işaretlendirildi. bunlar monosit 1,32,monosit% 15.6,IgG 636,IgA 49,7 endişelenecek bi durum var mı?

Tahlil.com Cevabı : Monosit değeri yüksek çıkmış.12 ye kadar normal kabul edilen değer sizde 15 çıkmış.Ciddi bir yükseklik olduğunu düşünmüyorum.Yine de içiniz rahat olsun diye bir çocuk hastalıkları uzmanına da danışabilirsiniz.Gerekirse periferik yayma denilen bir tahlil isteyebilirler.Ig A ve Ig G değerleri ise genellikle bağışıklık sisteminde zayıflık olduğunda düşer.Ancak kızının değerleri kabul edilebilir gözüküyor.Ancak her laboratuvarın çalıştığı testlerle ilgili referans değerleri farklılık gösterebilir.