Solunum yolu rahatsızlığım var.Ayrıca ateşli,halsiz,kısık öksürük,hapşırma,karın ağrısı,kabızlık çekiyorum.

5 gündür zaman zaman ateşli,halsiz,kısık öksürük,hapşırma,karın ağrısı,kabızlık çekiyorum ege üniversitesi acilinde yapılan tetkiklerde yukarıdaki sonuçlar alındı.değerlendirirseniz sevinirim.teşekkürler.25 yaşında bayanım.Tahlil sonuçlarım:SGPT(ALT) H 34,T.PROTEİN H 8,9,GLOBİLİN H 3,7,.BİLİRUBİN L ,08,CRP H 1,51NÖTROFİL H 71,1,LENFOSİT L 18,77,MONOSİT H 8,6,MCH L 27,MCHC* 32,5

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu tahlil sonuçları ile bir yorum yapmak sağlıklı olmayacak.Ancak protein değerinizin yüksekliği bununla birlikte CRP yüksekliği ilk dikkat çekenler.CRP yüksekliği bir enfeksiyon geçiriyor olabileceğinizi düşündürüyor,nötrofil yüksekliği de bunu destekliyor.ALT karaciğer testidir.Az miktarda yüksek çıkmış.Protein yüksekliği de genellikle susuz kalınma durumunda olabilir.Ancak bu tahlillere bakarak hastalığınız hakkında net bir kanıya varamadım.