Soru: Hgb 10.20 , Htc 34.7 ve sedimentasyon hızı 1 saat 68 çıktı.Sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz.?

Hgb 10.20 , Htc 34.7 ve sedimentasyon hızı 1 saat 68 çıktı.Sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz.?

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin(Hgb) ve Hematokrit(Htc) değerlerinizin düşük olması Anemi(Kansızlık) ile ilgili.Sedimentasyon ise enfeksiyonlar ve anemi de yükselebilir.Ayrıca yüksek olduğu çeşitli hastalıklarda vardır.Tek başına belirleyici değildir.Bir dahiliye uzmanı size yol gösterecektir.