Soru:ANA testim pozitif çıkmış.Ayrıca kolesterol testi sonuçlarımı gönderiyorum.Kolesterol: 194 ,LDL:119 ve HDL:58

Tahlil.com Cevabı : Uzman Yorumu:Kolesterol değerleriniz aşırı yüksek olmamakla birlikte yükselme eğilimine girmiş.Ayrıca kötü huylu kolesterol olan LDL niz düşük olması gerekirken yüksek.Sanırım spor ve diyet yararınıza olacak.ANA pozitifliği bazı romatizmal hastalıklarda olmaktadır.Doktorunuz gerekirse başka tahliller daha isteyebilir bu konuda