Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle yaptırdığım kültür tahlilinin sonucu; -1000 cfu/ml kontaminasyon. değerlendirir misiniz?

 Merhaba hocam tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle yaptırdığım kültür tahlilinin sonucu; -1000 cfu/ml kontaminasyon. değerlendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda idrar kültürünün tekrar edilmesi en uygun yol  olacaktır.