Total Ig E değeri yüksek çıktı.Basofil ise 1.09 çıktı.Bu değeri düşürmek için ne yapmalıyım?

TOTAL IG E DEĞERİ : 172,8,BİRDE %B:1,09 ÇIKMIŞ YANİ %0,09 YÜKSEK GÖRÜNÜYOR.ALERJİK NEZLE şikayetim var. TOTAL IG E DEĞERİ 172,8 ÇIKTI.ACABA BU DEĞERİ DÜŞÜRMEK İÇİN İLAÇ TEDAVİSİ İELE BİRLİKTE TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ DOĞAL BİR MADDE VARMI(MEYVE, SEBZE VB. GİBİ.)TEŞEKKÜRLER

Tahlil.com Cevabı : Total Ig E testinizin yüksek ama b asofil değerinizin a da yüksek olmasının hiç bir klinik anlamı yok. Ig E yüksekliği allerjik hastalıklarda sıkça görülüyor.Bir allerji uzmanına muayene olup gerekirse allerji testleri yaptırarak neye allerjiniz olduğu konusunda bilgi sahibi olursunuz.Gerekirse bu konuda tedavi olarak değerinizde düşme sağlanabilir.