Transilişkiüellik bir hastalık mıdır?hastalıksa tedavisi var mıdır?

Transilişkiüellik bir hastalık mıdır?hastalıksa tedavisi var mıdır?aile bireylerinin tranilişkiüel bir çocuğa nasıl davranması gerekmektedir ve ameliyat zorunlu mudur?Eğer ameliyat olacaksa hangi aşamalardan geçilmelidir?En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum,teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Transilişkiüelliğin bir hastalık olduğunu söyleyemeyiz.Belki olağan bir durum olmadığını söyleyebiliriz, ama tedavi edilmesi gereken bir hastalık yada patoloji olduğunu söyleyemeyiz. Böyle bir durum varlığında en doğru yaklaşım, deneyimli bir psikiatristten destek almaktır. Bundan sonra ameliyat ile ilgili süreç başlayabilir.