TSH yüksekliği var.ST3 ve ST4 testlerim ise normal.

21 yaşındayım.TSH değerim 5.95 çıktı.6 ay once de ölçtürdüğümde ise 5.13 idi.Yüksek çıkan TSH değerimin nedeni nedir? T3 ve T4 ise normal bunun nedenini söyleyebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri hipotiroidism de,yani tiroid bezinin az çalıştığı durumlarda yüksek çıkabilir.Ayrıca Hashimato tiroiditi,Subakut Tiroidit bibi çeşitli tiroid bezi hastalıklarında da da yüksek çıkabilmektedir.