Tüylenmeden dolayı hormon testı yaptırdım değerlerımm aşağıdakı gıbıdır;

tuylenmeden dolayı hormon testı yaptırdım değerlerımm ağagıdakı gıbıdır.sizden bılgı alabılırım arastırmlarımda dheas hormonu yuksek olursa polikistik over hast cıkıyor ne kadar doğru ?Örnek Alma Tarihi :30/08/2010 14:46TSH (Tiroid stimülan hormon) 2,220 uIU/mL 0,27 4,20Testosteron Total 33,2 ng/dL 6,00 82,00DHEA-S ( Dehidroepiandrosteron Sülfat ) * 384,7 ug/dL 98,80 340,00

Tahlil.com Cevabı : DHES-S testiniz yüksek.Hirşutizm, amenore, polikistik over sendromu gibi durumlarda yüksek çıkar.Zaten sizde de hirsitusmus yani sizin anlattığınız dille tüylenme var.İlaç kullanmanız gerekebilir.