Ultrason tahlil sonucumu gönderiyorum.Gastroduedonal lokalizasyonlu, diffüz duvar kalınlık artımı ve ödemate görünüm izlenmektedir

Ultrason tahlil sonucumu gönderiyorum.Gastroduedonal lokalizasyonlu, diffüz duvar kalınlık artımı ve ödemate görünüm izlenmektedir.Sol böbrek orta pol kalisiyel lokalizasyonlu, mm ebatlı, birkaç adet ve üreter alt uç lokalizasyonlu, mm ebatlı taşlar ile uyumlu olarak değerlendirilen hiperekojeniteler bunlara sekonder üretorepelvikalisiyel yapılarda orta derecede dilatasyonlar izlenmektedir.mesane,normal lümen yapısında izlenmekte olup; diffüz duvar kalınlık-hafif trebekülasyon artımı izlenmektedir(sistite sekonder?).Yorumunuzu bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Sitemizde temel olarak kan veya idrar tahlil yorumlanması yapılmaktadır.Ultrason yorumu için bir radyoloji uzmanı veya tetkiki isteyen uzmanın yorumu çok daha değerlidir.Ben sonucunuzla ilgili genel görüşümü bildireyim.Mide ve ince barsak sisteminizde muhtemelen gastrit kökenli bir problem oabilir.Ayrıca boşaltım sisteminizde taş ve mesane geçirilmiş mesane iltihabı bulguları var.