Uyuşturucu kullandığım hemogram kan testinde çıkar mı?

Sağlık ocağına baş dönmem ve halsizlik için gittim ondan öncesinde de uyuşturucu kullandım hemoglobin tam kan testinde çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle bu tür sorulara cevap verirken kullandığımız ilk ifadeyi paylaşalım. Lütfen sağlığınıza zararlı olan bu tür maddeleri kullanmayın eğer bu konuda bir bağımlılığınız var ise bunu yenmek adına bulunduğunuz ile en yakın AMATEM'e  ( Alkol ve Madde Tedavi Merkezi ) başvurunuz.
Gelelim sorunuzunun cevabına hemogram kan testinde hemoglobin bakılır. Bu test de asla uyuşturucu kullanımın göstermez. Ülkemizde uyuşturucu kullanımını ölçümlemek için idrar örneğinde yapılan idrar uyuşturucu testleri yapılmakta olup bu testler de sağlık ocaklarında yapılmamaktadır. Sonuç olarak tam kan testinden de uyuşturucu kullanımı anlaşılmaz ve çıkmaz.
Sağlıklı günler dileriz.