VDRL-RPR bulgu kısmında 'zayıf pozitif' olarak yazıyor test sonucunda. Referans aralığı kısmında da Negatif olarak yazıyor.

Merhaba Hocam. Başlıkta da belirttiğim gibi VDRL-RPR bulgu kısmında "zayıf pozitif" olarak yazıyor test sonucunda. Referans aralığı kısmında da Negatif olarak yazıyor. Ne demek oluyor bu? Sağolun.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz normalde negatif olması gerekir. Siz de zayıf pozitif çıkmış. Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına muayene olmalısınız.

o************ :

1 hafta once bursa devlet hastanesinde aynı sekilde benımde vrdl - rpr tahlilimde zayıf pozitif çıktı sonrasında tpha testi yapıldı, bunun sonucuda negatif geldi. bu sonucların baska bir hastalık veya virusten kaynaklı olabilirmi ?

Cevap:

Sonuçlarınızda kayda değer bir sorun yok sadece bu testlere de bakarak bir hastalık tanısı koyulamaz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

o************ :

1 hafta once aynı problem bendede cıktı. vdrl-rpr sonucum zayıf pozitif cıktı.bunun sonucunda tpha testi yapıldı onun sonucuda negatif çıktı. aceba basşa bir hastalıkla bağlantısı varmıdır.

Cevap:

ޞikayetlerinizi veya bu testlerin neden istendiğini belirtmemişsiniz ancak bu sonuçlara göre frengi olmadığınızı söyleyebiliriz

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.