Yoğun egzersiz ve spor sonrası idrarım kahverengi geldi.İdrarda her sahada eritrosit ve 6-7 lökosit görüldü

25 yaşında erkeğim. Bir gün çok yogun bir antreman yaptık ve o gün idrarım kahverengi bir şekılde geldi. Bu antreman 5 gun surdu ve idrar rengim bazen sarı bazen kahve bazen normal şekılde değişiklik gösterdi. idrar tahlılı yaptırdım ve idrar sedimenti : her sahada eritrosit ve 6-7 lökosit görüldü şeklinde. Ultrasonda ise herhangi bir bulgu olmadı. Sorunum nedir ne yapmamı önerirsiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Ağır egzersiz sonrası hematüri yani idrarda eritrosit olması olağan olabilir.Bir süre sonra egzersize bağlı bir olaysa kendiliğinden geçecektir.Bir hafta sonra testi tekrar ettirin.Yine eritrosit çıkarsa bir üroloji uzmanına danışın.