Hocam onceki tahlillere baktigmda plt degeri 513 yaziyor baska bir yerde yaptirdigim tahlilde ise sadece 54 yaziyor ilk sonuçtaki degerle bu aynımıdır

Hocam onceki tahlillere baktigmda plt degeri 513 yaziyor baska bir yerde yaptirdigim tahlilde ise sadece 54 yaziyor ilk sonuçtaki degerle bu aynımıdır sizce onceki tahlillerde yine plt degeri dusukmudur

Tahlil.com Cevabı : ilk PLT değeri normalin üstünde ancak ikinci değer ise kritik seviyede düşük.İki tahlil arasında kısa zaman içinde verildiyse bu kadar fark beknmez.Bir anormallik var.Güvendiğiniz bir merkezde PLT testini tekrar ettiriniz.