3 yaşındaki oğlumun alt ast 130 larda ck 4700 değerinde birde siz değerlendirir misiniz?

Merhaba hocam 3 yaşında bir oğlum var kan değerleri alt ast 130 larda ck 4700 değerinde 2 prof ve bir uzmanla 2 pretisyen hekimle konuştum ama hepsi farklı yorumlar sürdüler öne mesela 1 tanesi hiperaktif çocuklarda 4000 ck değerinin normal olduğunu söylemekte sizce bu görüş doğrumudur? saygılarımla ve cavabınız için simödiden tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Test sonucunun referans değerlerini yazmamışsınız.Ancak CK değeri çocuklarda yüksek çıkabilir. Önümüzdeki günlerde yapılacak kontrol tahlilleri daha net bilgiler verecektir.