8 yaşındaki oğlumun tahlil sonuçlarıdır. doktor, hafif sarılık ve demir yetersizliği olduğu söyledi

Öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar ve emekleriniz için teşekkürler diliyorum.8 yaşındaki oğlumun tahlil sonuçlarıdır. doktor, hafif sarılık ve demir yetersizliği olduğu söyledi ancak hgb,hct, mcv, mch, mchc değerlerinden dolayı, bir çocuk doktoru tarafından görülmesinin iyi olacağını söyledi. tabii bu durum bizi endişelendirdi.Ben sizin bu tahlil değerleri hakkındaki görüşlerini öğrenmek istedim.endişelenecek bir durum olmadığını ümit ediyorum.Sonuçlar:glukoz:123.9kolesterol:241.6,ldh--570.3,fe--53.3,hgb--11.4hct--33.9,mcv--73,mch--52.9,mchc--35.2,pct--0.4,hbs ag..(-)negatif

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzda anemi var.Bu konuda çocuk doktoruna gitme önerisine katılıyorum.Ancak mevcut çıkan sonuçta kolesterol değerinde ve glukoz değerinde yükseklik var.Bu testler de tekrar edilerek araştırılmalı düşüncesindeyim.