84 yaşındaki hastamızda RBC:3.06 HGB:10.06 HCT:30.76 ÜRE:47 ÜRİK ASİT:9.6 DEMİR:246.Yorumunuzu bekiyorum.

84 yaşındaki hastamızda RBC:3.06  HGB:10.06  HCT:30.76 ÜRE:47

Tahlil.com Cevabı : Hastanız da anemi bulguları var.Demir yüksekliği de bazı anemilerde bulunabilen bir olgudur.Üre değeri de yüksek.Kreatin değerini yazmamışsınız.Kreatin yüksekliği de varsa böbrek yetmezliği ön plana gelecektir.Hastanızın susuz kalmasına bağlı da üre yüksek çıkabilir.Ürik asit yüksekliğinde ise ilk akla gut hastalığı geliyor.Hastanızı bir dahiliye doktoruna götürmeniz halinde size detaylı bilgi verilecektir.