akdeniz anemisi için; hplc test sonuçlarım

akdeniz anemisi için; hplc test sonuçlarım : A0 değeri L 63,6 ; A2 H 4,1; F 4,3 H. diğer kan değerlerim hgb,hct,mcv,mch sürekli düşük.RDW bazen normal bazen normalden yüksek çıkıyor.FMF testinde ise E148Q heterozigot. acaba hem fmf hem de talasemi taşıyıcılığım mı var.şimdiden tşkler

Tahlil.com Cevabı : Serum demir , demir bağlama, Vit B12, folik asit değerleriniz normal mi çalışılmadıysa bu tetkiklerin de yapılması gerekir..