ANA elisa testi pozitif çıktı.RF VE LA normal değerlerde. ANA pozitifliği romatizma için tehlikeli mi?

ANA elisa testi pozitif çıktı.RF VE LA normal değerlerde. ANA pozitifliği romatizma  için tehlikeli mi?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ANA pozitifliği çok anlamlı değildir.Zaten RF testiniz de normal çıkmış. Anti ds DNA testi yaptırdınız mı?Bu tahlillerle tehlikeli bir romatizma olduğunuz söylenemez.İçiniz rahat olsun.