Kolesterol değerlerim:Total kolesterol:302,LDL:222,HDL:45.Ne yapmalıyım?

Total kolesterol:302,LDL: 222,HDL: 45.yememe dikkat etmeme rağmen hatta kilo vermeme rağmen kolesterolümü düşüremiyorum kalıtımsal olduğu ve ilaç kullanmam gerektiği söylendi be bu ilaçları ömür boyu mu kullanacağım.Bebek düşündüğüm taktirde yapabileceğim bişey yok mu?

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değeriniz yüksek,iyi huylu yani yüksek olması gereken HDL Kolesterol düşükken,düşük olması gereken LDL Kolesterol ise yüksek.Bu tablo ilaç kullanmanızı gerektiriyor bence de.Ancak trigliserit değerinizi yazmamışsınız,muhtemelen o da yüksektir.İlaç tedavisinin yanında,düzenli egzersiz ve spor ve tabii ki diyet de göz ardı edilmemeli.Bu durumunuzun bebek doğurmanıza olumsuz bir etkisi olmaz.Kolesterol yüksekliğinizin ailesel olma olasılığı da oldukça muhtemel.Düşmüş kolesterol değerlerinizi de yorumlamak dileğiyle....