AST,ALT,GGT,Kolesterol ve demir testlerim yüksek çıktı.

34 yaşında bayanım.Tahlil sonuçları:ast (sgot) 49 u/l 5-45,alt (sgpt) 80 u/l 5-45,ggt 43 u/l 5-39total kolesterol 216 mg/dl 60-200,ldl Kolesterol 136 mg/dl 60-130,demir 162 µg/dL 37-145tdbk 374 µg/dL 250-400

Tahlil.com Cevabı : Demir değerinizin yüksek olması dikkatimi çekti.Bazı anemiler ve B6 eksikliğinde yüksek çıkabilir.Ayrıca akut hepatitlerde de yüksek çıkabilmektedir.Karaciğer testleri olan GGT,AST ve ALT nin yüksek çıkması da dikkat çekici.Karaciğer ultrasonu çekilmesi de anlamlı olabilir.Kolesterol değerlerinizin de yüksek çıkması,karaciğer testlerindeki yükseklikle birlikte,karaciğer yağlanması durumunu da düşündürüyor.Dahiliye doktoruna danışmalısınız.mch 32.4 pg 27-31