CRP testi yaptırdım 13,3 çıktı bu ne demek ve hangi doktora gitmeliyim

 1 ay önce check up tan geçtim bana midemde ülser oldugunu söylediler boğazımda faranjitte var dediler bugun de CRP testi yaptırdım 13,3 çıktı bu ne demek ve hangi doktora gitmeliyim bide bana önereceginiz bir ilaç varmı

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.Enfeksiyon araştırılması yönünden bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurabilirsiniz.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir