Demir Bağlama Kapasitesi testim yüksek PLT testim ise düşük çıktı.Polis olmam için bir engel var mı?

20 yaşındayım kan değerlerime baktırdım.PLT 132 çıktı ama normal değer olaark 150 – 400 gösteriyor.Ayrıca Demir Bağlama Kapasitesi testim ise 282 çıktı,Normal değer olarak 112-136 olarak gözüküyor.Değerlerimde bir anormallik söz konusu mu .Polisliğe girmeme engel teşkil eder mi?

Tahlil.com Cevabı : Demir Bağlama Kapasitesi testiniz yüksek çıkmış.Demir bağlama kapasitesi testi serum demir düzeyinin değerlendirilmesinde kullanılır.Bazı anemilerde bu değer artar.Sizde de anemi(kansızlık) bulgusu olarak değerlendirilebilir.Trombosit yani PLT değeriniz ise düşük çıkmış.Bu da bazı anemi durumlarında olabilir.Periferik yayma adında bir test yaptırmanız yararlı olacaktır.Bir hematoloji uzmanına da danışmalısınız.Polisliğe giriş için gerekli kuralları bilmiyorum.Ancak önemli bir sorun olduğunu kişisel olarak düşünmüyorum.Bu konuda ilgili doktorlar karar vereceklerdir.