:Glukoz 110,total protein 8,1 ,ürik asit7.9 , kolesterol 297 , trigliserit 219 , hdl 34 , ldl 219 , alt 51, mcv 81.4 , sedmantasyon 16 bunların dışındaki tüm tahlillerim normal değerler arasında

Glukoz 110,total protein 8,1 ,ürik asit7.9 , kolesterol 297 , trigliserit 219 , hdl 34 , ldl 219 , alt 51, mcv 81.4 , sedmantasyon 16 bunların dışındaki tüm tahlillerim normal değerler arasında tahlil ihtiyacım aşırı yorgunluk ve kilo fazlalığımdandı bu sonuçlar ne anlama gelmekte ve ne yapmalıyım.? Yaşım 38, erkeğim.

Tahlil.com Cevabı : Glukoz,kolesterol ve trigliserit değerlerinin aynı anda yüksekliği metabolik sendromu düşündürüyor.Özellikle fast food alışkanlığının yaygınlaşması bu hastalığın görülmesini arttırdı.Ürik asit yüksekliği de gut hastalığını düşündürüyor.Kötü huylu kolesterol ve ALT testi de yüksek.Bunlar da fazla kilonun sonuçları olabilir.Vakit geçirmeden Endokrinoloji bölümüne muayene olmalısınız.Metabolik Sendrom ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız...