Hocam babam bir böbrekle yaşıyor. Babamın diğer böbreğinde de fonsiyonları azalınca bir tel taktık bir ay kaldı. Dün çıkardık.Bugün tahlilleri çıktı. ÜRE 62 çıkmış

Hocam babam bir böbrekle yaşıyor. Babamın diğer  böbreğinde de fonsiyonları azalınca bir tel taktık bir ay kaldı. Dün çıkardık.Bugün tahlilleri çıktı. ÜRE 62 çıkmış çok mu kötü bunu açıklarsanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Babanızın üre değeri normalin oldukça üstünde.Babanızın yaş grubunda üre tahlilinin 25 mg/dl nin üstünde olması yüksek olduğunu gösterir.Sizin değeriniz olan 62 mg/dl bunun çok üzerinde.Babanızda Kronik Böbrek Yetmezliği bulguları var.Bir nefroloji uzmanı bu konuda size ayrıntılı bilgi verecektir.