Soru:Yaptırdığım tahlil sonuçlarım: NE%:35.1 LY%:49.6 EO%:6.7 LY:3.57 ALT:38 KOLESTEROL:190 TRIGLISERİD:228 HDL KOLESTEROL:30 LDL KOLESTEROL:119

Merhaba. yaptırdığım tahlil sonuçlarım: NE%:35.1 LY%:49.6 EO%:6.7 LY:3.57 ALT:38 KOLESTEROL:190 TRIGLISERİD:228 HDL KOLESTEROL:30 LDL KOLESTEROL:119 tahlil sonuçlarım.Ancak tahlilden yaklaşık yedi saat önceden yemek yemiştim. Yorumunuz ve önerileriniz nelerdir.teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle tahlilinizi tam olarak aç olarak yaptırmadığınızdan sonuçlarınızın sağlıklı olarak değerlendirilemeyeceği bilgisini vermeliyim.Sitemizde yer alan Tahlil Öncesi Altı Altın Kural yazısını okumanızın yararlı olacağı düşüncesindeyim.Kan sayımı ve bir takım biyokimya tahlilleriyaptırmışsınız.İyi huylu kolesterolunuz (HDL) düşük çıkmışken kötü huylu (LDL) kolesterolunuz yüksek çıkmış.Aslında bunun tam tersi çıkan tahlil sonuçları idealdir.Tahlilinizi belirlenen kurallara uyduktan sonra tekrar yaptırmanızı öneriyorum.