İdrar Tahlilimde, mikroskopide eritrosit: 3-4 lökosit: 1-2 çıktı.Ne dersiniz?

Daha önce de mail atmıstım ama eksik bilgi verdigimi düşünüyorumşikayetim sarı sıvı gelmesi ve içten kaşıntı vardı doktor enfeksiyon dedi ilaç tedavisiyle şu an o şikayetlerim yok ama tahlil sonuçları sizce normal mi?

Tahlil.com Cevabı : Sarı renkli bir sıvı gelmesi üretrit adlı bir enfeksiyon geçirdiğinizi düşündürüyor.Ancak tedavi olmuşsunuz anladığım kadarıyla.İdrarda 3-4 eritrosit ve 1-2 lökosit,basit bir idrar taşı veya kum döküyor olabileceğinizi gösteriyor.Ama çok belirgin bir bulgu da olmadığından 1 hafta sonra tahlili tekrar ettirip tekrar bize yazabilirsiniz.