Kan şekeri ( akş)(glukoz) 155, insülin 6,41 ve HbA1C ise 7,5.Hangi doktora gitmeliyim?

Açlık kan şekeri 156kan şekeri (PP) 120 İnsülin açlık 6,41insülin tokluk 12.10HbA1C 7,5 çıktı.Doktor Glifor 1000 mg ilk 3 gun sadece 1/2 sabah sonrasında 1/2 sabah 1/2 akşam başladı 3 ay sonra tekrar değerlendirip gerekirse ilacı kesebiliriz dedi.  Her yıl düzenli olarak kan tahlillerimi yaptırım bugüne kadar hep 90 lı değerlerde seyretti . Son 3 ayda kilo aldım düzenli egzersiz yaparken bırakmak durumunda kaldım ve derın bır üzüntü yaşadım . Bu şeker kalıcı olabilir mi? İlacı kullanmaya başlayalı 3-4 gun(sadece 2 gündür sabah aksam 1/2kullanıyorum) oldu. Açlık 129lara tokluk 97'lere düştü...Yorumunuzu rica ediyorum, hangi doktora gitmeliyim?

Tahlil.com Cevabı : Diabet bulgularınız var.Düzenli olarak bir endokrinoloji uzmanı tarafından kontrol edilmelisiniz.Kilo probleminiz varsa, bir diyetisyene de başvurunuz.