Kan testlerim:Açlık kan şekeri: 107,Total Kolestrol: 250, Trigliserid: 515,HDL Kolesterol: 31 çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeri testiniz normal değerlerin üst sınırında.Yani yükselme eğiliminde.,Total Kolesterol değeriniz de yüksek, Trigliserit ise içlerinde nisbeten en yüksek olanı. Nerdeyse normal değerlerin 3-4 katı. HDL Kolesterol iyi huylu kolesterol olarak da bilinir.Yüksek değerlerde çıkmasını istediğimiz bir testdir. Maalesef o da yüksek çıkacağına düşük çıkmış.Yaşınızı belirtmemişsiniz ama Metabolik Sendrom yönünden de risk altında olduğunuzu düşünüyorum. Metabolik  Sendromla ilgili yazımızı okumanızı öneririm.Düzenli egzersiz,spor ve diyetisyen kontrolünde diyet kesinlikle yardımcı olacaktır.Ayrıca tedavi yönünden de tecihen Endokrinoloji uzmanı veya bir dahiliye uzmanına başvurabilirsiniz.