Merhaba 1 yıldır devam eden yüksek kolesterol problemine ilaveten yorgunluk problemi için istenen tahlil sonuçlarımı gönderiyorum.

Merhaba 1 yıldır devam eden yüksek kolesterol problemine ilaveten yorgunluk problemi için istenen tahlil sonuçlarımı gönderiyorum.Yorumlarsanız sevinirim.Glukoz 83,Üre 29,Kreatinin 0,92Ürik asi 4,67,Kolestero 213 H,Trigliserid 254 H,Hdl 57Ldl 105,Vld 51 H,Sgot (ast 28,Sgpt (alt) 21Sodyum 142,Potasyum 3,90

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerlerinizin yüksek olduğu gözleniyor.Yorgunluğun bir çok nedeni bulunuyor.Ancak sadece kolesterol yüksekliği ile yorgunluk arasında net bir ilişki bilinmiyor.Yorgunluk nedenleri ile ilgili çok daha geniş inceleme yapılması gerekli diye düşünüyorum.Yorgunluk ve nedenleri ile tahliller konusunda sitemiz yazarlarından Doç.Dr.Mustafa Cesur'un yazısı size bir fikir verecektir.